Тијана се вратила из Словеније пуна лепих утисака, каже да је  стекла је нова сазнања,  упознала  другаре  из из Брчког, Улциња, Загорја об Сави и Добоја!
Тијана Дабић, ученица 7. рареда  ОШ „Др Бошко Вребалов“, Меленци је, у организацији  Ротари Клуба Зрењанин боравила у кампу  „ Мојца“  од 5.7. до 13. 7. 2019. године. Одабрана је као једна од најуспешнијих седмака општине Зрењанин, а осим ње одабрана су још  три ученика:  Огњен Костић, ОШ „Жарко Зрењанин“ Зрењанин, Филип Ћурчић, ОШ „Серво Михаљ“, Мужља, Милица Новаковић, ОШ „Бранко Ћопић“ Лукићево .
Ротари Клуб Зрењанин, већ осму годину за редом, шаље најуспешније ученике у табор „Мојца“ који се налази у Словенији, у месту Долењске Топлице.
Првог дана, деца су се упознала са својим друговима из Брчког, Улциња, Загорја об Сави и Добоја. Заједно су посетили стаклару у Храснику, а затим скакаоницу Кисовец. Јанез Липец, главни организатор ове акције, пожелео је деци добродошлицу и поделио им прикладне поклоне од домаћина, РЦ Кум из Загорја од Сави.
Другог дана боравка, деца и пратиоци обишли су Блед и Љубљану, а трећег дана највиши врх тог дела Словеније, Кум. а након тога  отишли су у Табор Мојца.
У кампу су се дружили, имали активности везане за екологију и здраву исхрану, ишли на пливање, уз логорску ватру се дружили и учествовали у разним активностима. Сваке године, садржај у кампу одређен је неком другом темом.
Ове године, тема је била „Ватрогасци“ или, на словеначком, „Гасилници“.
Ученици су, путовали и боравили у Словенији уз пратњу Миодрага Пјешчића, председника РК Зрењанин, Горана Мишковића, секретара и Иване Бошњак Бошњак, чланице клуба,
Покретач ове акције је Петар Ћук, члан РК Зрењанин.