Милош Попов, ученик ОШ "Др Бошко Вребалов" V1, освојио је 3. место за песму "Чудовиште из ормара"pz1 на јубиларној 40. "Песничкој штафети". Око 2000 песама ушло је у такмичарску конкуренцију, а од 200 песама које су биле у конкуренцији за награде изабрано је 12. Додељено је 12 награда, једна прва, две друге и три треће за ниже, а тако и за више разреде.

pz2 Младим песницима награде су уручили песници, а специјалну награду поводом јубилеја манифестације, доделио је директор Телекома, таблет-рачунар.
pz3

Програм је био занимљив. У програму су учествовали ученици ОШ "Јован Дучић» из Клека, са драматизацијом текста Јасминке Петровић.

"Ритам душe» ОШ "Јосиф Маринковић" из Новог Бечеја под вођством Ђуре Ернста. pz4
 Песници, млади песници и библиотекари ГНБ "Жарко Зрењанин " pz5

pz6
 Ученици наше школе који су ушли у категорију за награду.

Песничка штафета 2014.

Јубиларна 40. Песничка штафета,  дочекана је у нашој школи. Водитељи су били писци Бранко Стевановић и Игор Коларов.

pss1

Илустрације песама из књиге Зрењанински ватромет.

pss2
 pss3 Пано са нашим песмама. pss4
Приредбу су припремили ученици нижих и виших разреда, учитељице Зорица Лакатуш, Јелица Икић, Сенка Кеврешан,Оливера Булић, Јасмина Куручев и наставнице српског језика Љиљана Бенгин, Снежана Цвејић и Јелена Решин.
Лутке рачунајупесму Десанке Максимовић, рецитовале су ученице I 1 Невена Карапанџин и Марија Бенгин. pss5
 pss6

Драмску игру Снагатор Тоде Н., извели су ученици Драмске секције.

pss7 Играло се, рецитовало и певало. Дочек Песничке штафете је дан за радост, песме и дружења већ 40 година.Сваки пут нам се на нов начин разоткрила стваралачка енергија писаца –водитеља штафете и малих песника. pss8
 Изложба књига, водитеља Песничке штафететоком четрдесет година које је издала ГНБ Жарко Зрењанин.  pss9
Ове године читано је 46 песама.
 pss10 pss11  pss12
pss13

Најлепше песме по одлуци жирија написали су: Нађа Тошков, I 1 – Ђак, Драгана Попов, III 3 –  Воће,   Анђела Јованов, V 1 -  Цар Квар и Милош Попов, V 1 –  Чудовиште из ормара.

pss14

«Песничка штафета» у нашој школи

петак 04.04.2014. у 08 h

Јубиларна , четрдесета « Песничка штафета » одржава се од 31.марта до 11 . априла 2014.

Градска народна библиотека тим поводом припремила

« Антологију песама за децу » чији су аутори досадашњи водитељи –песници « Песничке штафете» од 1975. године до данас.

КЊИГУ « Зрењанински ватромет - 30 писаца за децу » приредили су Бранко Стевановић и Игор Коларов

ЦЕНА КЊИГЕ ЈЕ 300 ДИНАРА

Пишите песме и предајте их наставницама српског језика и учитељицама.

Рок предаје песама је 02.04.2014.

ПРОПОЗИЦИЈЕ: УЧЕНИЦИ ЧИТАЈУ САМО ЈЕДНУ СВОЈУ ПЕСМУ!

Књижевно вече у школској библиотеци

одржано је 14.фебруара поводом Дана заљубљених

« Међу јавом и међ сном »

Дуња Еремић читала је о Дану заљубљених и занимљивостима везаним за тај датум.

dz01

Презентацију у PowerPoint-у о српским песницима одржала је библиотекарка Силвана Костић.

dz02
Ученици и наставници читали су љубавне песме Мирослава Антића, Слободана Станишића, Лазе Костића, Ђуре Јакшића, Десанке Максимовић, Душка Трифуновића,  Добрице Ерића и других песника .
dz03          dz04
 dz05  dz06 dz07
dz08  dz09  dz10
Ученици наше и Музичке школе «Јосиф Маринковић» Александар Жигић и Станислав Халас, свирали су класична дела и староградке песме.
dz11        dz12

Школски библиотекар

Силвана Костић

ИЗВЕШТАЈ ШКОЛСКЕ БИБЛИОТЕКЕ ЗА ПРВО ПОЛУГОДИШТЕ ШКОЛСКЕ 2013/2014 ГОД.

26. септембар Европски дан језика

Поводом Европског дана језика, у нашој школи, у организацији школског библиотекара, одржан је час на којем су ученици, родитељи и други гости, рецитовали, причали и певали на енглеском, немачком, француском, мађарском, руском и норвешком језику.

Драги нам гости, ученици и наставник француског језика из Елемира, причали су о Француској, свирали и певали песму популарне певачице Заз.

dj8          dj9

Изложба књига, часописа, уџбеника, речника и сликовница на француском, енглеском, немачком, руском, мађарском и норвешком језику.

dj10          dj11
dj12          dj13

Чланови Ученичког парламента и гости у школској библиотеци.

dj14          dj15

Школски библиотекар