2.4. - Светски дан свесности о аутизму. Ученици IV разреда пратили су предавање, дефектолога и логопеда, о аутизму.

Браво за ученике 2-2 и учитељицу Јелицу Икић! Ученици су на распусту, али су данас обележили Светски дан особа са аутизмом као и Међународни дан дечије књиге. Свака част!

Заврни рукаве, еколошка акција на нивоу Србије, је и поред неповољног времена била успешна. Покретач акције у Меленцима је било удружење жена Ђурђевак а ученици наше школе су се придружили и вредно радили.

Данас смо дочекали пролеће, баш онако како се најлепше може описати пролеће - весело, срећно и мирисно, обојено највеселијим бојама. Дочекали смо и традиционално представнике манифестације „Пчела фест“. За креативни дочек били су задужени наши прваци и њихове учитељице Весна Протић, Оливера Булић и Данијела Војна. Највећа подршка учитељицама били су родитељи ученика, који су заједно са учитељицама уживели у осмесима и радости деце која су имала задатак да одглуме најважнију карику опстанка природе, а то су пчеле. Посебно захваљујемо Ибоји Мургул, мајци наше ученице, на несебичној помоћи и труду.
Очекивања су била велика, али ни на тренутак нисмо сумњали да се она неће остварити у потпуности. Наравно, за то су били задужени и најстручнији мештани нашег места, наши пчелари из „Друштва пчелара Русанда“ из Меленаца, Бранислав Мијатов и Ивица Халас.
Кренуло је узбудљиво и веома интересантно едукативно предавање о значају природне производње меда - како мед настаје, како га пчеле праве, шта је то кошница, полен, прополис и низ сличних тематских питања на која су наши малишани добили стручне одговоре и на тај начин сазнали све о настанку меда, пчелињих производа и значају пчела у природи.
Све се завршило веома слатко јер се актиж жена „Ђурђевак“ за то правовремено потрудио и за све ученике обезбедиле укусне крофне које су малишани појели уз сласт јер су биле заслађене природним медом. Овом приликом захваљујемо активу „Ђурђевак“, а пчеларима ХВАЛА, јер су и обе године нашу најмлађу генерацију ученика научили много о пчелама и меду. Хвала и свим ученицима млађих разреда, као и њиховим учитељима који су најмлађе подржали великим аплаузом.

Светски дан особа са Дауновим синдромом је у нашој школи обележен у нашој школи и тиме пружили данашњој шетњи у Зрењанину.
Разноликост активности је обележила данашњи дан: радионице за ученике 4. разреда и Ученички парламент коју се одржање Љиља Драгосавац Арсенов, дефектолог и Јелена Краљ, логопед плакати, филмићи, беџеви- чарапице, шетња до центра...

У сарадњи  Града Зрењанина и ЈКП "Чистоћа и зеленило" Зрењанин, у Кристалној дворани отворен је 19.03.2024.  пети  по реду еко квиз под називом "Прљаво или чисто-није исто", за ученике од петог до осмог разреда.

Екипу која је представила нашу школу чинили су ученици:
Тара Бенгин 5/3
Тијана Булић 6/2
Ивона Булић 7/2
Вук Бенгин 8/1

Циљ овог едукативног и забавног квиза је подизање нивоа свести основаца о важности  еколошког бонтона и усвајање лепих и корисних навика.

Захваљујемо се нашим ученицима на учешћу у "Еко квизу" и наставници Марији Белић која им је помогла у припремању.

Окружно такмичење ученика основних школа у шаху

<<КЛИКНИТЕ И ПОГЛЕДАЈТЕ ОПШИРНИЈЕ<<

Ученици из подршке у Меленцима дају свој допринос на школској приредби, делећи цветове мамама, дамама, другарицама и наставницама.